به اعتلای کشورمان معتقدیم

ستاد اربعین: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از ایران وارد عراق شده‌اند

تسنیم: رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از ایران وارد عراق شده‌اند، گفت: اکنون تردد از مرز‌های ششگانه با سهولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال مدیریت ورود و خروج زائران هستیم، تاکید کرد: با توجه به مشکلاتی که در روز‌های گذشته برای زائران پیش آمد بحمدالله توانستیم ا‌ین مسائل را مدیریت کنیم و اکنون وضعیت مناسب شده و تمام زائران در حال عبو‌ر به عراق هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۰۰ هزار زائر وارد کشور شده‌اند، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته وضعیت تردد در مرز‌ها بسیارخوب شده و ورود و خروج زائران با سهولت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های صورت گرفته از سوی عراقی‌ها، ولی توان پذیرش این همه زائرن را نداشتند، ادامه داد: با مدیریت صورت گرفته توانستیم از یک فاجعه جلوگیری کنیم و بحمدالله کوچک‌ترین حادثه‌ای طی دور روز گذشته در مرز‌ها نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در مدیریت پیک بعدی خروج زائران از مرز‌های شش‌گانه هستیم، اضافه کرد: جلوی هیچ زائری را برای خروج از مرز نگرفته ایم و تمام کسانی که در مسیر مرز و در پایانه‌ها بودند را عبور دادیم.

وی با بیان اینکه تردد در مرز‌های باشماق و تمرچین با سهولت در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکلی برای برای برگشت زائران نداریم و تنها خواهش ما از زائران این است که ماندگاری خود در عتبات را کم کنند.

Email
چاپ
آخرین اخبار