به اعتلای کشورمان معتقدیم

کارت واکسن برای کسانی که خارج از کشور واکسینه شدند صادر می‌شود؟

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگری با واکسن وزارت بهداشت درباره صدور کارت واکسن برای کسانی که خارج از کشور واکسن تزریق کرده‌اند توضیح داد.

به گزارش آبتاب و به نقل از ایسنا، دکتر محسن زهرایی رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگری با واکسن وزارت بهداشت درباره صدور کارت واکسن برای کسانی که خارج از کشور واکسن تزریق کرده‌اند، گفت که شیوه‌نامه‌ای در این زمینه تهیه شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است که به موجب آن افرادی که واکسن خارج از کشور دریافت کرده اند و مدارک معتبر دارند، می‌توانند با در دست داشتن این مدارک و مدارک سفر خود به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهر خود مراجعه کرده و فرم مشخصی را پر کنند. 

وی افزود: این فرم به تأیید معاونت بهداشت دانشگاه مربوطه می‌رسد و سپس به مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال می‌شود. سابقه واکسیناسیون فرد در سامانه ثبت می‌شود و فرد می‌تواند کارت واکسن داخلی هم دریافت کند. ایشان اظهار کرد که هر واکسنی که در کشورهای خارجی تزریق شود مشکلی ندارد. بحث فعلی این است که افرادی که واکسن غیرقانونی یا قاچاق در داخل کشور تزریق کردند یا اصلاً ادعا می‌کنند خارج از کشور واکسن زدند، اما مدرک معتبری برای اثبات این امر ندارند و در حال حاضر خواهان دریافت کارت واکسن هستند که به این افراد کارت واکسن داخلی تعلق نمی‌گیرد.

Email
چاپ