تاریخ انتشار :

۷ ترفند طلایی برای کاهش وزن و حفظ آن برای همیشه

شما همه این رژیم‌های غذایی محبوب را که معجزه آسا به نظر می‌رسند امتحان می‌کنید: وزن کم می‌کنید و خوش اندام می‌شوید. اما، به دلایلی، چند هفته بعد، مسئله دیگری به وجود می‌آید که باید با آن دست و پنجه نرم کنید: اثر به اصطلاح “بازگشت” که باعث می‌شود تمام آن وزنی را که کم کرده‌اید برگردد و حتی ممکن است وزن اضافی نیز به همراه داشته باشد. در اینجا تصمیم گرفته‌ایم که ترفند‌های ساده ای را که به شما کمک می‌کنند کاهش وزن را حفظ کنید به اشتراک بگذاریم.

    ۱. برنامه غذایی نباید باعث ایجاد احساس بد یا احساسات منفی در شما شود!

هنگام کاهش وزن نباید احساس بدی داشته باشید. رژیم غذایی شما باید عاری از احساس گناه باشد. یعنی اگر هر غذایی که در طول روز می‌خورید باعث ایجاد احساس گناه شدید شود یا بخواهید خودتان را به خاطر خوردن خوراکی شیرین سرزنش کنید، به زودی به نتیجه مطلوب نخواهید رسید، بهترین راه این است که چنین رژیم‌های سختی را کنار بگذارید تا از شر آن احساسات منفی خلاص شوید، روی چیز‌های مثبت تمرکز کنید و به دستاورد‌های خود تا حالا فکر کنید. به کار خوب خود ادامه دهید و به یاد داشته باشید که گاهی اوقات تقلب در رژیم غذایی شما اشکالی ندارد.

    ۲. رژیم‌های غذایی کنترل‌ شده را انتخاب کنید، اما رژیم‌های فوق‌ العاده سخت را انتخاب نکنید!

اگر تصمیم به شروع یک رژیم غذایی سریع یا بسیار سخت گرفته اید که از نظر جسمی شما را رنج می‌دهد، برای تجربه عوارض جانبی و مشکلات سلامتی مانند اضطراب، استرس و در نتیجه ریزش مو، غمگینی، عصبی بودن، از دست دادن تمرکز و خطر ابتلا به اختلالات خوردن آماده شوید. بهترین ایده این است که از قبل با متخصص تغذیه خود مشورت کنید. اجازه دهید متخصص با توجه به نیاز شما و توانایی‌های بدن شما یک برنامه غذایی مناسب ارائه دهد.

    ۳. اهداف واقع‌ بینانه تعیین کنید!

اولین موردی که باید در نظر بگیرید این است که کاهش وزن در سریع‌ ترین زمان ممکن و رسیدن به تناسب اندام مانند برخی مدل‌های دنیای مد در عرض یک هفته، هدفی واقع‌بینانه یا دست‌ یافتنی که باید برای خود تعیین کنید، نیست. به یاد داشته باشید که تغییر ناگهانی و کامل در رفتار غذایی برای سلامتی شما مضر است. بهتر است روزانه گام‌های کوچک، اما سالم بردارید و آهسته، اما پیوسته پیشرفت کنید. این تنها راه رسیدن به اندامی سالم و زیبا با توجه به نوع ساختار بدن شماست.

    ۴. به قدرت ذهن خود اعتماد کنید!

ذهن شما مهمترین نقش را در دستیابی به هر هدفی که تعیین می‌کنید ایفا می‌کند: ذهن واقعاً به شما کمک می‌کند بر ترس از شکست غلبه کنید. هر وقت می‌خواهید از ورزش بگذرید یا خوراکی «ممنوعه» بخورید، روی اهداف خود تمرکز کنید و سعی کنید ذهن خود را فعال و درگیر نگه دارید. ذهن را سرگرم کنید، زیرا اگر خسته شود باعث می‌شود احساس گرسنگی کنید.

    ۵. یک قانون ساده را فراموش نکنید: “کمتر، بیشتر است”!

گرچه ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما خوردن وعده‌های غذایی کوچک و مکرر در طول روز، کلید موفقیت در کاهش وزن است. این کار از احساس گرسنگی جلوگیری می‌کند و متابولیسم شما را فعال می‌کند.

    ۶. فراموش نکنید که پیشرفت خود را پیگیری کنید!

شما باید روزانه خود را وزن کنید و تمام تغییرات را ثبت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مسیر خود بمانید و پیشرفت خود را حتی اگر اندک باشد، ارزیابی کنید. به خاطر داشته باشید که پیشرفت آهسته و پیوسته روشی ایده‌آل برای کاهش وزن و حفظ وزن و بهبود عادات شما بدون رنج زیاد است.

    ۷.  ورزش!

یک برنامه غذایی سالم به کاهش وزن کمک می‌کند. با این حال، بدون ورزش هیچ توده عضلانی یا بدنی شاداب به دست نمی‌آورید. لازم نیست همه زندگی خود را در باشگاه بگذرانید – فقط گام‌های کوچک بردارید و سعی کنید کاری را انجام دهید که واقعاً دوست دارید. ۱۵ دقیقه در روز نقطه شروع خوبی است! ورزش کردن واقعاً به کاهش وزن سریعتر کمک می‌کند. علاوه بر این، باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید: خطر ابتلا به بیماری‌های زیادی را کاهش می‌دهد و عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد.

    منبع: مجله خبری سبک زندگی نگار