به اعتلای کشورمان معتقدیم

ایتالیا، واکسن کرونا را برای افراد بالای ۵۰ سال اجباری کرد

در حالی که دولت ایتالیا اعلام کرده که واکسیناسیون علیه کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال اعم از شهروندان ایتالیایی و اتباع خارجی مقیم این کشور اجباری است اما این الزام در این کشور بحث‌برانگیز شده و منتقدانی داشته است.

به گزارش آبتاب و به نقل از ایسنا، اپوزیسیون ایتالیا اجباری کردن واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال را مغایر با حقوق شهروندی می‌داند با این حال دولت این کشور تاکید دارد که تنها در این شرایط می‌توان ادامه فعالیت مدارس و شرکت‌ها را مجاز دانست و از فشار مضاعف بر نظام بهداشتی پیشگیری کرد.

همچنین ارائه گواهی‌هایی چون “واکسینه شده، بهبود یافته یا تست شده” برای حضور در محل کار و متناسب با شرایط و حساسیت هر شغل الزامی خواهد بود.

پرسنل دانشگاه‌ها نیز مشمول این واکسیناسیون اجباری هستند. پیش از این واکسیناسیون اجباری در مدارس ایتالیا اجرا شده بود.

هم‌اکنون در مدارس دبستانی ایتالیا اصل بر این است که در صورت مشاهده دو دانش‌آموز مبتلا به کرونا در یک کلاس، تمام شاگردان کلاس برای مدت ده روز باید در خانه مانده و از طریق آموزش از راه دور تدریس شوند.

بنابر گزارش دویچه وله، در دبیرستان‌ها نیز با مشاهده سه فرد مبتلا در یک کلاس، تمام دانش‌آموزان شامل قاعده آموزش از دور خواهند شد اما در صورت مشاهده دو دانش‌آموز مبتلا، تنها دانش‌آموزانی که واکسن یادآور را نزده‌اند  یا ۱۲۰ روز از بهبود آن‌ها گذشته باشد باید برای آموزش از دور راهی خانه شوند.

Email
چاپ