به اعتلای کشورمان معتقدیم

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از واکسن ستیزان: مخالفت با واکسن در منطق اسلام نیست

مرجع تقلید شیعیان گفت: بعضی می‌گویند ما واکسن نمی‌زنیم هر آنچه باد، این در منطق اسلام نیست و باید سلامتی را حفظ کرد. در روایات هم درباره حفظ سلامت تاکید‌ها و توصیه‌های زیادی شده است.

به گزارش آبتاب و به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، آیت الله مکارم شیرازی پس از تزریق دز سوم واکسن کرونا در سخنانی تصریح کرد: “خداوند توفیق داد امروز دوز سوم واکسن کرونا را زدیم و توصیه پزشکان را عمل کردیم. مردم باید توجه داشته باشند یکی از واجبات مانند نماز، حفظ سلامتی بدن است.”

وی ادامه داد: “ائمه (ع) طبیب نبودند، ولی طب الأئمه نشان می‌دهد که آن‌ها همیشه توصیه می‌کردند و کسانی که به این توصیه‌ها عمل می‌کنند زندگی سالمی دارند.”

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: “بنابراین شما عزیزان بدون استثنا فراموش نکنید و این واکسن را بزنید حالا بعضی‌ها هم اگر مختصر عوارضی پیدا کردند برطرف می‌شود إن شاء‌الله. عمده این است که برای دراز مدت باعث سلامتی می‌شود و حفظ سلامتی یکی از عبادات است. خداوند به همه مسلمانان سلامتی طول عمر و عاقبت بخیری دهد.”

وضعیت کرونایی استان قم از روز پنجم آذرماه جاری «آبی» است. برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک»، «فاصله‌گذاری اجتماعی» و «پرهیز از مسافرت‌های غیرضروری» توصیه شده است.

شهروندان برای طرح هر گونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبر‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکز‌های جامع سلامت» امام حسن عسکری (ع) در شهرک امام حسن عسکری (ع)، امام خمینی (ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی (ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

Email
چاپ