به اعتلای کشورمان معتقدیم

دکتر معصومه ابتکار: آمار دقیقی از میزان خشونت علیه زنان نداریم

به گزارش آبتاب و نقل از جماران، معاون رئیس جمهور سابق در امور زنان و خانواده؛ دکتر معصومه ابتکار گفت که شرط اول فرزندآوری این است که خانواده ای سالم وجود داشته باشد. باید در بسیاری از مسائل آموزش های درست داده شود؛ باید در سطح مدارس روی این مسائل کار شود.

 پزشکی قانونی، گزارشی را در سال ۹۹ ارائه داد مبنی بر اینکه سالانه ۸۰ هزار و ۱۸۷ مورد مراجعه به این مرکز صورت گرفته و بالای ۹۰ درصد آن مراجعات (که مربوط به دعواهای خانوادگی است)، به ضرب و شتم زن توسط مرد اختصاص دارد.

امروز تمام شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر یک مرکز اورژانس اجتماعی (۱۲۳) دارند. معاون رئیس جمهور سابق در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: لایحه «حفظ کرامت و تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» مهم ترین گام در زمینه جلوگیری از خشونت است.

انتظار می رود که مجلس هر چه سریعتر نسبت به تصویب این لایحه با کمترین تغییرات (با توجه به اینکه لایحه مذکور نظر مشترک دولت و قوه قضاییه است) اقدام کند تا بتواند به بهبود و تسهیل روابط عادلانه و عاطفی میان اعضای خانواده کمکی کرده باشد.

این امیدواری وجود دارد که لایحه اورژانس اجتماعی هرچه سریعتر در دولت و همچنین لایحه حفظ کرامت و تأمین امنیت زنان در مجلس تصویب شود.

Email
چاپ
آخرین اخبار