به اعتلای کشورمان معتقدیم

پارلمان پاکستان به اخته‌سازی شیمیایی متجاوزان جنسی رأی داد

به گزارش آبتاب و به نقل از رویترز، پارلمان پاکستان روز چهارشنبه به لایحه‌ای رأی داد که در آن طرح «اخته‌سازی شیمیایی» افرادی که چند بار به دلیل تجاوز جنسی مجرم شناخته‌اند پیش‌بینی شده است.

لایحه جدید مقابله با جرائم جنسی در پاکستان با هدف تسریع محاکمه متهمان و وضع مجازات‌های شدیدتر تدوین شده است. دولت پاکستان به دنبال افزایش موارد تجاوز جنسی به زنان و کودکان از سوی افکار عمومی برای سخت‌گیری بیشتر در این زمینه تحت فشار قرار داشت.

«اخته‌سازی جنسی» به تجویز داروی شیمیایی برای کاهش میل و فعالیت جنسی اطلاق می‌شود. استفاده از این روش در برخی کشورها از جمله کره‌جنوبی، لهستان، جمهوری چک و برخی ایالت‌های آمریکا جنبه قانونی دارد.

در مصوبه پارلمان پاکستان آمده است که دولت این کشور باید در سراسر این کشور دادگاه‌های ویژه برای رسیدگی به جرائم جنسی تشکیل دهد. این محاکم موظف هستند روند رسیدگی به پرونده‌های تجاوز جنسی را تسریع کنند و «ترجیحاً طی چهار ماه» نیز به پرونده‌های آزار جنسی رسیدگی کنند.

بنا به مصوبه پارلمان پاکستان مجازات افرادی که به دلیل «تجاوز جنسی به طور گروهی» مجرم شناخته می‌شوند اعدام یا حبس ابد خواهد بود.

 
Email
چاپ
آخرین اخبار