به اعتلای کشورمان معتقدیم

توضیحات وزارت بهداشت درباره اظهارات پراکنده در خصوص انواع واکسن مورد استفاده در کشور

 

به گزارش آبتاب و به نقل قول از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به اظهارات پراکنده در رابطه با انواع واکسن مورد استفاده علیه بیماری کووید-۱۹ در کشور، در اطلاعیه ای اعلام کرد:

🔸تمامی تصمیمات، قراردادها و شروع واکسیناسیون در گروههای هدف بعد از بررسی شواهد علمی در کمیته های تخصصی وزارت بهداشت و صرفاً پس از تایید مجوز مصرف اضطراری واکسن از سوی سازمان غذا و دارو صورت میگیرد.

🔸به گزارش وبدا، در این اطلاعیه آمده است: ورود هر واکسنی به زنجیره واکسیناسیون کشور منوط به طی مراحل و اخذ مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت است و در حال حاضر نیز بجز موارد مصرفی فعلی در زنجیره واکسیناسیون، واکسن دیگری وارد کشور نشده است.

🔸در ادامه این اطلاعیه ذکر شده است: لذا از همه هم وطنان که مطابق گروه های سنی اعلامی، مشمول دریافت واکسن هستند درخواست می شود برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از ایجاد موج جدید بیماری، در سریعترین زمان نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و واکسیناسیون خود را به هیچ عنوان به تاخیر نیندازند.

🔸لازم به ذکر است، اتخاذ تصمیمات مربوط به واکسیناسیون گروههای جمعیتی در ایران صرفا بر اساس نظرات تخصصی کمیته های علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت میگیرد و مبتنی بر تصمیم و دخالت هیچ ارگان و نهاد خارجی نیست. پایش مستمر وضعیت ایمنی و عوارض واکسنها صرفاً برای تامین و تضمین سلامت مردم عزیزمان صورت می‌گیرد و به هیچ عنوان اطلاعاتی در این زمینه در اختیار نهادهای خارجی قرار نگرفته و نخواهد گرفت.

🔸مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرده است: منبع انتشار اخبار مرتبط با واکسیناسیون در کشور نیز صرفا از طریق وبدا، رسانه رسمی وزارت بهداشت است و مصاحبه افراد خارج از این رسانه به معنی تایید یک خبر فاقد شواهد نخواهد بود.

Email
چاپ
آخرین اخبار