آغاز توزیع کتاب های درسی از امروز

 

    براساس جدول زمانی در نظر گرفته شده از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از امروز بیستم شهریور، توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی آغاز می‌شود.

به گزارش آبتاب، معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: “توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی از ۲۰ شهریور در مدارس آغاز می‌شود. محمد علوی تبار با تأکید بر اینکه امسال مشکل کمبود کتاب درسی در هیچ پایه‌ای نخواهیم داشت، اظهار کرد: “بیش از ۱۴۶ میلیون جلد کتاب درسی چاپ شده و آماده توزیع است. امسال همه کتاب‌ها در مدارس توزیع می‌شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی‌ها فروخته نخواهد شد.” 

وی افزود: تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۵۲ هزار دانش آموز یعنی حدود ۹۵ درصد دانش آموزان میان پایه و یک میلیون و ۷۱۱ هزار دانش آموز پایه‌های اول، هفتم و دهم نیز کتاب‌های درسی خود را به صورت اینترنتی خریداری کرده، اما هنوز ۳ میلیون دانش آموز نسبت به خرید اینترنتی کتاب‌های درسی خود اقدام نکرده‌اند. معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان داشت: “دانش آموزانی که تاکنون کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده اند تا ۱۵ شهریور مهلت دارند که با ورود به سامانه IRTEXTBOOK.IR به خرید کتاب درسی خود اقدام کنند.” وی گفت: خرید کتاب درسی نیازمند ثبت نام دانش آموزان در سامانه “پادا” و مشخص شدن مدرسه محل تحصیل آنهاست و در صورتی که دانش آموزی در این سامانه ثبت نام نکند موفق به خرید کتاب درسی هم نخواهد شد. معاون سازمان پژوهش افزود: دانش آموزانی که مدرسه محل تحصیل خود را تغییر داده اند تا ۳۱ شهریور فرصت دارند به اصلاح نشانی مدرسه محل تحصیل خود اقدام کنند. علوی تبار گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور نیز آغاز و در برخی کشورها نیز توزیع به طور کامل انجام شده است.