سرطان تخمدان، در گفتگویی با دکتر فاطمه رجبی پور

    نویسنده: دکتر فاطمه رجبی پور- پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

 

     اکثر زنان یک یا چند عامل خطر برای ابتلاء به سرطان تخمدان دارند، اما اغلب عوامل خطر فقط اندکی ریسک ابتلاء به سرطان تخمدان را افزایش می دهند.

    عوامل کاهش دهنده سرطان تخمدان چیست؟

  1. بارداری و شیردهی
  2. داشتن یک فرزند یا بیشتر، بویژه اگر اولین اولاد قبل از ۳۰ سالگی متولد شده و مدت طولانی با شیر مادر تغذیه شده باشد؛ احتمال ابتلاء به سرطان تخمدان و سرطان پستان کاهش می یابد.
  3. رژیم غذایی، مصرف زیاد چربی خطر ابتلاء به سرطان تخمدان را افزایش داده و چاقی مرگ ناشی از سرطان تخمدان را تا ۵۰% افزایش می دهد. توصیه می شود که مصرف میوه ها، سبزی ها و غلات کامل در برنامه روزانه غذایی افزایش یابد.
  4. در صورتی که در خانواده فرد مبتلا به سرطان داشتید برای کاهش استرس در خانواده بررسی ژنتیکی جهت کشف ژن معیوب BRCA  لازم است.
  5. عمل جراحی برداشتن تخمدان (افرکتومی پروفیلاکسی) در افراد بالای چهل سال توصیه می شود، ولی عده ای به دلیل یائسگی زودرس موافق این مورد نیستند. نکته مهم این است که ژن معیوب BRCA قابل کنترل نیست و در افراد حساس می تواند به شکل کارسینوم اولیه پریتونیال بروز نماید، هرچند عده ای از پزشکان معتقد هستند که برداشتن هر دو تخمدان در خانمهای حامل ژن معیوب ریسک سرطان پستان را کاهش می دهد؛ اما باید منتظر تحقیقات و مطالعات فراتر بود.