شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

به اعتلای کشورمان معتقدیم

دانش آموزان نیاز به امنیت دارند!

        مترجم: مرتضی رجائی خراسانی

       آرنی دانکن، در آخرین سخنرانی خود به عنوان وزیر آموزش و پرورش در دسامبر سال گذشته که در زیرزمین یک کلیسا در جنوب شیکاگو انجام شد؛ بیشتر عاطفی صحبت کرد تا رسمی!

    افرادی که در آنجا جمع شده بودند، عزادار پسر کوچک ۹ ساله ای به نام «لی» بودند که هنگامی در پارک بازی می کرد؛ توسط اعضای باندی شرور اغوا شده و از پارک خارج و کشته شده بود. هرچند، این اتفاق دلخراش منحصر بفرد نبود و در گذشته نیز مواردی مشابه آن تکرار شده بود؛ اما «دانکن» در حالی که اشک می ریخت عنوان کرد که طی شش سال اخیر در واشنگتن بیش از ۱۶۰۰۰ نفر از نوجوانان به ضرب گلوله کشته شده اند. این خشونت در حال گسترش است و نسبت به سال قبل ۵۰% افزایش داشته است و “شیکاگو” به مرکز این خشونت تبدیل شده است. او عنوان کرد که نگرانی والدین را برای تأمین امنیت فرزندانشان درک می کند.

    دانا چارلز مک کوی، استادیار دانشکده علوم تربیتی در دانشگاه هاروارد می گوید: “تحقیقات نشان داده اند که خشونت های اجتماعی بزرگ، اثرات کوتاه مدت و طولانی مدتی را بر روی توانایی یادگیری کودکان به جای می گذارند. اثرات این قبیل خشونت ها را می توان در افت پرورش مهارت های شناختی، اجتماعی و احساسی کودکان مشاهده کرد. او می گوید که یک ارزیابی تحصیلی بر اساس آزمون استاندارد ریاضی میان کودکانی که در معرض خشونت بوده اند با کودکانی که محله ای امن داشته اند، انجام داده اند که حاکی از کاهش عملکرد کودکان آسیب دیده بوده است.

    محققان بیان می کنند که اعمال خشونت، کودکان را دچار اختلالات عاطفی می سازد، به طوری که آنها نمی دانند چگونه در شرایط تهدید واکنش نشان دهند. این تغییرات پیامدهای ناگواری برای کودک خواهد داشت و سلامت روان او را به طور جدی به خطر می اندازد. اولین واکنش کودک می تواند به صورت پرخاشگری نمود پیدا کند.

     در این جلسه، برای تأمین امنیت دانش آموزان دو مسیر امن جهت رفت و آمد آنان به مدارسشان معرفی شد و بیش از هزار داوطلب برای جلوگیری از فعالیت های مجرمانه، حفظ امنیت آن را پوشش دادند. با این امداد حمایتی ۷۵۰۰۰ دانش آموز از ۱۴۲ مدرسه محافظت می شوند. برقراری امنیت، یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با جرم و جنایت و به زانو درآوردن اضطراب در کودکان محصل است؛ چراکه اکثر کودکانی که تجربه خشونت داشته اند با احساسی از ترس و یا خشم کنترل نشده فوق العاده ای دست و پنجه نرم می کنند. دانکن، در پایان گفت که ما باید با خشونت مقابله کنیم!

http://www.usnews.com/news/articles/2016-09-08/chicago-violence-an-extracurricular-back-to-school-burden

Email
چاپ
آخرین اخبار